Правила вивезення дітей за кордон зміняться

Міністерство юстиції хоче законодавчо закріпити, що один з батьків дитини може вивезти її за кордон на місяць без згоди другого з батьків.

Про це в соціальній мережі Твіттер повідомив міністр юстиції Павло Петренко, пише НАРОДНА ПРАВДА.

“Це цілком європейська практика, яка дасть можливість дитині відпочити і пройти курс лікування. Дитина не повинна страждати, якщо батьки розлучаються”, – пояснив Петренко.

Нагадаємо, прикордонники часто звертають увагу на термін дії згоди другого з подружжя на виїзд дитини за кордон і список країн, зазначених у нотаріально завіреному документі. При складанні нотаріально завіреної заяви на виїзд неповнолітньої дитини з України обов’язково вказується інформація про саму дитину, батьків, які цей дозвіл оформили, країни подорожі (в тому числі транзитні), цілі і приблизні терміни поїздки. При цьому, під час перетину кордону обов’язково мати з собою оригінал такого документа.

Раніше Верховна Рада прийняла за основу законопроект про порядок виїзду дитини за межі України, який передбачає можливості виїзду на підставі рішення суду в разі відсутності згоди одного з батьків.

Нагадаємо, що якщо виїзд за кордон відповідає інтересам дитини, то для зміни країни проживання згода одного з батьків вже не потрібна, навіть коли Сімейний кодекс гарантує право бачитися з дитиною після розлучення. Так вирішив Верховний суд України.